nahoru
Mašle Mašle

HOCHSCHWAB – GRUPPE 2023

Nemáte zkušenost s via ferratou a rádi byste jí vyzkoušeli? Volnočasová společnost Paradise organizuje via ferratový výlet pod vedením a organizací akreditovaných horských průvodců. Objev prostředí Rakouských alp, pohoří Hochschwab- Gruppe, nedaleko hlavního města Rakouska. Tento Via ferratový výlet nabídne hodně vzdušných a krásných pohledů střídající s technickými pasáži. Hlavní dominantou tohoto projektu je jedna z nejdelších jištěných cest v Rakousku pod názvem Franz Josef. V případě rychlé skupiny, lze vyzkoušet 4-5 ferrat za dva dny. Akce je díky variabilitě vhodná jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé, možnost udělat dvě ferratové skupiny, přičemž každá má svého instruktora.

Outdoorové aktivity

Program

1. Den: Sraz v ranních hodinách, cca 7:00, parkoviště Decathlon – Avion Shopping park, přesun do Rakouska, po cca 4 hodinách cesty začneme proškolením, praxí. Pro úvod pohybu na zajištěných cestách nám poslouží jako cvičná ferrata Falkenstein Klettersteig (C/D/E), 120 min ↑ 180 m, ↓ 180 m., kde najdeme všechny úrovně obtížnosti (vyjímaje obtížnosti F). Díky své rozmanitosti je tak ideální pro začátek našeho prodlouženého víkendu. Pro idylický zážitek z první zajištěné cesty víkendu, tato trasa nabízí navíc vodopád a lanový most hnedka vedle něj. Dále v plánu dne, dojezd do campingu, ubytování, příprava na další den.
2. Den: Eisenerzer Steig – Klettersteig (B-C), 300 min., ↑ 1050 m, ↓ 1050 m. Krásná vápencová ferrata z města Eisenerz, klasifikována jako střední obtížnost, delší přístupová cesta zabere okolo 2 hodin, ale panoramatické výhledy si tuto oběť jistě zaslouží. Cca 700 výškových metrů zdoláme po svých, dalších 350 metrů pak na laně. Odměnou nám bude západní vrchol Pfaffensteinu (1865 m). Po sestupu stezkou Südwandsteig zpět do obce Eisenerz, přejezd na ubytování.
3. Den: Kaiser Franz Joseph Klettersteig (D), 360 min., ↑ 1000 m, ↓ 1000 m. + možnost Rosslochhohlen klettersteig – navazující ferrata na Franz Josef. Tuto cestu netřeba dlouze představovat, jedná se o jedno z nejdelších natažených lan pro zajištěné cesty v Rakousku, nástup okolo jezera Leopoldsteiner See. Odjezd do ČR – očekávaný příjezd Ostrava cca 20:00 * hodnocení ferrata A – nejjednodušší, F nejobtížnější * pro bližší informace/ fotky z výše zmíněných ferrata napište na kontakty uvedené v závěrů propozic

Harmonogram

Termín: 19.8- 21. 8. 2023
Oblast: Rakousko, oblast Hochschwab- Gruppe
Náplň: turistika, via ferrata
Ubytování: ve vlastních stanech oblast Eisenerz
Doprava: Organizovaná/ vlastní
Strava: Ve vlastní režii (camping, restaurace)
Maximální počet účastníků: 14 osob

Cena obsahuje

CENA S DOPRAVOU: 3 750 KČ
CENA BEZ DOPRAVY: 2 950 KČ

Cena dále zahrnuje: ubytování ve vlastních stanech, poplatky za ubytování, poplatky za parkování, silniční taxy, zaškolení pohybu na ferratách Cena nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění

Půjčovné

PŮJČOVNÉ HORO VYBAVENÍ: 550 KČ/ OS.

Mašle

Datum

19.08.2023 - 21.08.2023

Místo

Eisenerz, Rakousko

Věk

15 - 90 let

Kapacita

8/14

Cena

3750 Kč

Propozice Přihlásit Paradise účtem Přihlásit bez registrace

Paradise nabídka

Nejsme jenom volnočasová organizace, jsme příležitost k silným zážitkům a sebepoznání!

Mašle Mašle