nahoru
Mašle Mašle

Via ferraty Hochswchwab- gruppe

Pohoří Hochswchwab se stejnojmennou nejvyšší horou Hochswchwab (2277 m. n. m.) najdeme jen kousek od Vídeňských hor mezi městy Mariazell, Eisenerz a Kindberg. Správně nazýváno Hochswchwab- gruppe spadá do systému Severních vápencových Alp a ukrývá na jižní straně horského hřebene hned několik ostrých štítů, na straně severní jej obtéká pro Čechy a vodáky známá řeka Salza. Veřejnosti ne tolik známé pohoří Hoschswchwab nabízí od horské turistiky, přechodů s horskými louky až po strmé skalní útvary, jež využívají lezci. Paradise tuto lokalitu protěžuje zejména pro své panoramatické zajištěné cesty neboli Via ferraty (Klettersteig). Zveme Vás na Via ferratový výlet, který nabízí hned několik vzdušných a krásných pohledů střídající se s technickými pasáži. Dominantou je jedna z nejdelších jištěných cest v Rakousku pod názvem Franz Josef, v pozadí ale nezůstává ani 40metrový nepálsky most na ferratě Kaiserschild Klettersteig. Ani jedna z dominant okolí, však nemusí být podmínkou výletu na druhou stanu v případě rychlé skupiny, lze bezpečně projít několik via ferraty za prodloužený víkend. Akce je obecně pro zkušenější outdoorové nadšence, díky variabilitě a množství okolních jištěných cest se však může přihlásit také mírně pokročilý jedinec zdatný turistice, kdy se na základě dovednosti vytvoří jedna či dvě výkonnostní skupiny vedená každá svým průvodcem!

Outdoorové aktivity

Program

Přesný program akce vyhledejte v přiložených propozicích, k vůli velkému rozsahu programu musíme volit tuto variantu. Na odstranění technických závad pracujeme.

Harmonogram

Termín: 6. – 9. 6. 2024
Oblast: Hochschwab-gruppe
Náplň: turistika, via ferrata
Ubytování: stany, okolí města Eisenerz
Doprava: Organizovaná/ vlastní
Strava: Ve vlastní režii (camping, restaurace)
Maximální počet účastníků: 14 osob

Cena obsahuje

CENA S DOPRAVOU: 5 200 KČ
CENA BEZ DOPRAVY: 4 600 KČ

*Cena dále zahrnuje: ubytování ve vlastních stanech, poplatky za ubytování, poplatky za parkování, silniční taxy, zaškolení pohybu na ferratách, průvodcovskou činnost
*Cena nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění

Půjčovné

Horolezecký sedák, via ferratový set, prsní úvazek, smice 140 cm, 2x plochá karabina

PŮJČOVNÉ HORO VYBAVENÍ: 600 KČ/ OS.

Mašle

Datum

06.06.2024 - 09.06.2024

Místo

Hochschwab-gruppe

Věk

18+ let

Kapacita

4/14

Cena

5200 Kč

Propozice Přihlásit Paradise účtem Přihlásit bez registrace

Paradise nabídka

Nejsme jenom volnočasová organizace, jsme příležitost k silným zážitkům a sebepoznání!

Mašle Mašle